Pierścienie Władzy doceniono czy zlekceważono?

Pierścienie Władzy doceniono czy zlekceważono?

Spis treści:

Długo się zbierałam, żeby,napisać ten artykuł, więc jest już trochę nie na czasie, mimo to jednak uznałam, że warto o tym wspomnieć. Mowa tutaj oczywiście o nagrodach Emmy, czyli odpowiedniku serialowych Oscarów w branży kinematografii.

Serial Pierścienie Władzy, Rings of Power czy może serial bardziej powszechnie nazywany 'totalnym dnem’ mimo całego hejtu w internecie został doceniony od strony technicznej i otrzymał 6 nominacji do nagród Emmy. Pierścienie Władzy zawalczą o statuetkę w następujących kategoriach:

 • Najlepsza czołówka
 • Najlepsza charakteryzacja
 • Najlepsze efekty specjalne
 • Najlepsze kostiumy sci-fi lub fantasy
 • Najlepszy montaż dźwięku w serialu komediowym lub dramatycznym
 • Najlepszy muzyczny motyw przewodni

Jak na razie są to jedynie nominacje, o tym ile serial Pierścienie Władzy otrzyma statuetek z tych 6 nominacji, najprawdopodobniej dowiemy się 18 Września. Nie jest to pewny termin ze względu na strajk scenarzystów, ale najbardziej prawdopodobny.

Jak się okazuje najdroższy serial, jaki kiedykolwiek powstał, został całkowicie zlekceważony od strony umiejętności aktorów, scenariuszu i reżyserii.

To prawdziwy policzek dla Johna D. Payne, który szczególnie podekscytowany opowiadał w wywiadach o tym jak starannie i przemyślanie przeprowadzono casting. John D. Payne nie szczędził sobie przechwałek, które teraz są głównym pośmiewiskiem na anglojęzycznych forach.

John D. Payne zdradził nam, że casting podzielono na dwie kategorie. Po pierwsze aktorzy musieli wykazać się doskonałą grą aktorską, aby,ich postacie były atrakcyjne. Po drugie aktorzy musieli mieć w sobie Śródziemie. Jak to powiedział John D. Payne…

.

Patrzysz im w oczy, słyszysz, jak mówią i po prostu wiesz. – John D. Payne

John D. Payne uraczył nas również inspirującą historyjką jak to przeprowadzał casting a drugi reżyser Patrick McKay akurat był w sąsiednim pokoju. Wystarczyło, że Patrick usłyszał ten wyjątkowy kobiecy głos i już wiedział, że…

Ten głos należy do serialu. – John D. Payne

Chodziło o Cynthie Addai-Robinson, która zagrała królową Míriel z wyspiarskiego królestwa Númenoru.

Nie wiem, ilu z was oglądało Pierścienie Władzy w oryginalnej wersji językowej. Ja miałam okazję i wierzcie mi na słowo, ale ja w tym głosie Śródziemia nie słyszę. Najwyraźniej nie tylko ja tego głosu nie słyszę, bo jak widać Cynthia Addai-Robinson nie otrzymała żadnej nominacji.

Chociaż internet aż huczał od negatywnych komentarzy odnośnie koloru skóry Arondira granego przez Ismaela Cruza Cordova to największe gwiazdy filmu Władca Pierścieni doceniło próbę Amazona w ukazaniu różnorodności. Takie gwiazdy jak Billy Boyd, Whoopi Goldberg, Dominic Monaghan, Elijah Wood i Sean Astin publicznie stanęło w obronie serialu.

2 Września 2022 roku z pewnością przeszło do historii fandomu. Pozostaje nam czekać i zobaczyć jak się wszystko ułoży. Czy hejt będzie trwał, czy może serial Pierścienie Władzy za kilka lat okaże się serialowym klasykiem Uniwersum Tolkiena? Czas pokaże. Na razie możemy jedynie czekać na drugi sezon Pierścieni Władzy, który ma liczyć 8 odcinków, a jego premierę przewidziano na 2024 rok.

Tutaj mała prośba do wszystkich. Wiecie, że 80% z was którzy regularnie czytają moje artykuły nie obserwuje Middle-Earth Geek na Facebook? Nie, żebym coś sugerowała no ale wiecie nawet największy Geek czasem potrzebuje jakiejś motywacji hihihi 😊

Pozdrawiam ! Namárië ! ❤️

6 thoughts on “Pierścienie Władzy doceniono czy zlekceważono?

 1. Ewela

  Wciąż czekam na tekst pozbawiony błędów.

  1. Anna Eldameldor

   Wybacz, ale na to będziesz musiała poczekać 5-latak 😉

   1. Ewela

    Dopiero za 5 lat się przyłożysz?

    1. Anna Eldameldor

     Nie '5-latak’ to tylko sarkazm odnoszący się do błędów popełnianych przez ciebie 😉 A teraz wybacz Ewela, ale dalsze rozwijanie tematu to naruszenie Privacy Policy

    2. Mariusz

     ja też ale przyznaj są urocze <3 sam mieszkam od lat w Wales i znam ten ból kiedy jak chccesz coś napisać zamiast z polskiego na angielski tłumaczysz angielski na polski bo akurat brak ci polskiego słowa 😀 😀 😀 większość błędów poznaje i ta przeplatanka angielskiej interpunkcji w polskim języku nawet bawi 😂 😂 😂 😂😂😂😂

     1. Anna Eldameldor

      Awww czy to Facebook, czy to strona zawsze stajesz po mojej stronie ❤️ mój ty Haldirze ❤️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »