Kinematografia,  Serial

Pierścienie Władzy — Mój pomysł na serię i wasz hejt

Pierścienie Władzy — Serial czy prawdziwe zagrożenie – Ten wpis wywołał lawinę ciekawych komentarzy. Kiedy zapowiedziałam serię wpisów, które pojawią się na Middle-Earth Geek pod tytułem Pierścienie Władzy nie daj się zwieść część z was zarzuciło mi hejt. Dlatego może dla tych, którzy powierzchownie zrozumieli mój pomysł na serię artykułów postanowiłam napisać wpis, który wyjaśni zamysł serii.

Po pierwsze to nie hejt

Seria nie ma celu hejtowania serialu. Nie będziemy tutaj wyłapywać błędów w serialu Władca Pierścieni Pierścienie Władzy i ich opisywać ani oceniać co Amazon zrobił źle.

Pierścienie Władzy nie daj się zwieść — Cel serii

Zamysł serii jest taki, żeby po prostu porównać co i jak przedstawił serial Amazona oraz jak pisał o tym Tolkien. Celem jest pokazanie jak bardzo te dwie wersje różnią się od siebie tak, aby nawet przysłowiowy lajk, miał szansę zapoznać się z oryginalną wizją J.R.R. Tolkiena. Nie będziemy tutaj pisać o tym jak dobry jest Tolkien a jak zły Amazon. Każdy z was ma pełne prawo do subiektywnej opinii a Middle-Earth Geek nie zamierza tego kwestionować.

Struktura serii

Zapewne wielu z was uznało, że w tej serii będziemy kolokwialnie mówiąc jechać po Amazonie. Nic bardziej mylnego. Więc jak będzie wyglądać ta całe seria? Już tłumaczę.

Będziemy odcinek po odcinku analizować każdą scenę serialu. Dlatego też uprzedzam tych, którzy jeszcze serialu nie obejrzeli, że seria ta będzie jednym wielkim spojlerem. Analizując te odcinki nie będziemy ani mówić o tym co Amazon zrobił dobrze, ani co zrobił źle. Nie będziemy też tylko porównywać Tolkiena z Amazonem, ale i rozwijać powierzchownie przedstawione wątki. Tak więc jeśli w jakimś odcinku usłyszycie jakąś niezrozumiałą nazwę. Jeśli zobaczycie jakiś artefakt, o którym Amazon nie powiedział ani słowa tylko po prostu go pokazał dając złudzenie, że nie ma on żadnego głębszego znaczenia. Ja wam to opiszę. Jeśli zobaczycie jakąś postać ja wam opiszę to jak tę postać przedstawił Tolkien, poczynając od wyglądu zewnętrznego, charakteru aż po wszystkie wydarzenia, w jakich ta postać brała udział. Wszystko, co pokaże Amazon ja pokaże wam z perspektywy tego jak opisywał to Tolkien.

Dla mnie misja dla was co?

Wielu z was okazało mi ogromne wsparcie i pochwaliło mój pomysł, za co bardzo wam dziękuję! Niestety też znalezli się tacy którzy uznali, że po pierwsze to hejt a po drugie nabijanie zasięgów wykorzystując modny temat. Nie zaprzeczam temat jest rzeczywiście teraz modny, ale spójrzcie na to z drugiej strony. Jeśli okaże się, że w powietrzu jest jakiś gaz, który z każdym waszym oddechem zabija ludzkość co zrobicie? Czy poczekacie aż temat przestanie być modny i dopiero zaczniecie działać? No właśnie! Dla niektórych z was może to być nabijanie zasięgów. Dla mnie to misja. Jeden z moich czytelników Kamil Muzyka na Facebook w jednym z komentarzy gdy część Facebookowiczów mnie hejtowała za to, że oglądam serial, który mi się nie podoba napisał:

Pewnie z obowiązku tolkienistycznego. Fandom to nie tylko zabawa, ale i poświęcenie.

Chyba nie ma trafniejszych słów tłumaczących zamysł mojej serii.

Dla mnie to naprawdę misja. Gdy zmarł Christopher Tolkien ostatni dziedzic literackiego spadku J.R.R. Tolkiena to na nas Tolkienistów spadł obowiązek zadbania o to, aby wizja J.R.R. Tolkiena przetrwała w nieskażonej komercją wersji.

Wszystkich, którzy nie czują mojej ideologi serdecznie zapraszam do odlajkowania mojej strony na Facebook. Z przykrością uprzedzam, że ja tu będę pisać takie głupoty, bo taki jest zamysł Middle-Earth Geek i to się nie zmieni. #TrueTolkien

———-Nowy Projekt———- 
www.tolkienologia.com

Podoba ci się to, co robię i chciałbyś mnie jakoś wesprzeć? Możesz to zrobić na trzy sposoby: skomentuj, polub, przekaż darowiznę. Pamiętaj każdy komentarz i polubienie to motywacja do dalszej pracy i dowód na to, że to, co robię ma sens. Natomiast darowizna to więcej czasu, który mogę poświęcić na pisanie dla was coraz to lepszego contentu.

Pozdrawiam, Anna Eldameldor Mokos https://middleearthgeek.com/

Pierścienie Władzy
Pierścienie Władzy
Zawartość strony jest chroniona prawem autorskim, które przysługuje autorowi:
Anna Eldameldor Mokos

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *