The Nature of Middle-Earth Książka

The Nature of Middle-Earth Książka

J.R.R. Tolkien regarded The Silmarillion as the foundation of his imagined world, but despite it being the primary, central work he was unable to bring in to final form, and it was left to his son, Christopher, to construct the last version of a. 'Silmarillion” from the narratives that existed at the time of his father’s death.

For, having once been an enclosed myth, with a beginning and end, it now had a vast extension, and within this there were major figures who had come out of Elder Days, chief among them Galadriel, so a great deal of 'writing back’ would have to be done so that The Silmarillion could stand in relation to The Lord of the Rings.

The writings collected in The Nature of Middle-earth reveal the paths that. Tolkien took as he sought to better understand his own unique creation, with greater precision, fullness and consistency. Varying in both scope and subject, they include:

.

  • The operation of time and ageing among both the immortal and mortal peoples of. Middle-earth, and a surprising degree of mathematical precision and skill Tolkien bought to bear to achieve rigour in this matter;
  • such foundational matters as creation, life, fate and free will, the nature and relationship of bodies and spirits, of authority, and purpose and death;
  • vivid descriptions of the land, beasts, and peoples of Númenor;
  • the appearance of various characters in The Lord of the Rings, including which did or did not have beards.

All these writings reveal hitherto unguessed ideas and details of. Tolkien’s thought, imagination, and subcreation that are variously surprising, profound, and even charming.

Ponieważ opis pochodzi z okładki książki wydawnictwa HARPER COLLINS, może się różnić od innych. Natomiast jeśli nie jesteś pewien czy to dobry moment na tą książkę przeczytaj Czym jest Uniwersum Tolkiena i jak je czytać? a rozwiejesz wszystkie swoje wątpliwości.

Czy warto kupić akurat to wydanie?

Gdy tylko dowiedziałam się o tej książce z ogromną nadzieją w sercu od razu ją zamówiłam. Kilka kliknięć next day delivery i kolejna perełka na mojej półce. Sam opis książki zaciekawi każdego Middle-Earth Geeka ale czy warto?

Warto! Co prawda nie doczytałam tej książki jeszcze do końca jestem mniej więcej w połowie ale już jestem zachwycona. Dobra może przez moją miłość do Elfów (a raczej na nich skupia się książka) nie patrze na to zbyt obiektywnie ale ja jestem mega zadowolona. Nawet podkuszę się o stwierdzenie, że ta książka jest lepsza niż nie jeden tom HOME.

Nie chce was za bardzo spoilerować ale jeśli interesują was tematy takie jak przebudzenie Quendi to jak się starzeją jak wyglądają, jeśli fascynuje was potęga Valarów ich moc i wszystkie pokrewne tematy ta książka zdecydowanie jest dla was. To, co mnie najbardziej fascynuje w tej książce to fakt, że czuje się tutaj Tolkiena. Mam tutaj na myśli tego prawdziwego Tolkiena. Prawdziwego Tolkiena, a nie tego zmodyfikowanego tak pasował do dzisiejszych czasów przez niektóre society. 😉 Niesamowite, że w dzisiejszych czasach tej całej cenzury na niewygodne tematy powstała taka książka, która jasno ukazuje wartości i moralność, jakimi kierował się Tolkien. Zawsze gdy czytam jakąś książkę wydaną na podstawie notatek Tolkiena zadaje sobie jedno pytanie. Ile jest Tolkiena w Tolkienie? Tutaj nie ma wątpliwości.

Jakość

Okładka były zachwyty czas na krytykę. Okładka książki strasznie zawodzi. Mamy tutaj papierową okładkę z ładną ilustracją i to jest nawet całkiem spoko ale jest jedno ale. Po zdjęciu tej papierowej okładki naszym oczom ukazuje się zwykła czarna książka o twardej oprawie bez żadnych ilustracji z jedynie złotym tytułem. Lubie minimalizm i doceniam elegancje prostoty ale w tym wypadku to wygląda naprawdę kiepsko.

Papier tutaj mamy powtórkę z Silmarillionu wydawnictwa ZYSK I S-KA. Papier jest sztywny i szorstki tak jak lubie ale gdy użyjemy gumki do mazania papier się rozwarstwia, a to już minus.

Druk jest całkiem ok nie rozmazuje się ani nic z tych rzeczy. Natomiast czcionka jak dla mnie jest za mała strasznie się zlewa i męczy oczy.

Cena £20.00 cóż za taką sumę wielokrotnie zdarzało mi się kupić książki o dużo lepszej jakości więc według mnie cena znacznie zawyżona.

Podsumowując

Powiem tak dla samej treści warto książkę kupić ale jeśli chodzi o jakość to stanowczo odradzam. Widziałam już nawet wersje Deluxe za około £50 i z całą pewnością z czasem kupie ja. Podsumowując ta książka jest dobra ale rasowy Middle-Earth Geek taką jakością się nie zadowoli.

Dodatkowo proszę pomóż nam zadbać o dziedzictwo J.R.R Tolkiena. Bądź na bieżąco i wesprzyj middleearthgeek.com przekazując darowiznę. Nie zapomnij również dołączyć do The Tolkien Society i pomóc nam szerzyć Tolkienologię na całym świecie.

*Przekazując darowiznę wyrażasz zgodę na udostępnienie twojego imienia i nazwiska w podziękowaniach dla darczyńców jeśli nie życzysz sobie tego i chcesz wykorzystać pseudonim proszę napisz do nas na contact@middleearthgeek.com > Privacy Policy

Poznań Sosnowiec Katowice Peter Jackson Tolkien Śródziemie Wiki Fandom

Zawartość strony jest chroniona prawem autorskim, które przysługuje autorowi:
Anna❤️Eldameldor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *