Andúril II Piosenka

Andúril II Piosenka

Andúril II to jeden z niewielu utworów, chociaż trzeba przyznać, że bardzo krótkich, w których słowa są w całości autorstwa J.R.R Tolkiena. Tekst natomiast jest tak krótki, że w zasadzie ciężko to nawet nazwać utworem czy piosenką. Howard Shore jednak stworzył muzykę do tych ,,słów” no i utwór znajduje się na soundtracku więc uznajmy to za swego rodzaju piosenkę.

Uwaga następnie znajdziesz wprowadzenie do utworu objaśniające scenę z filmu, w której możesz usłyszeć tę piosenkę co może być uznane za spoiler!!!

Wprowadzenie

Wątek instrumentalny Andúril II zaczyna się na krótko przed tym jak Aragorna odwiedza Elrond aby, przekazać mu miecz. Przez cały ten czas w tle słyszymy jedynie wersję instrumentalną z delikatnym ciężkim do wyłapania chórem. Natomiast część tekstu dopiero na końcu wypowiada Aragorn w języku Sindarin.

Posłuchaj

Andúril II

Utwór pochodzi z Soundtrack Władca Pierścieni Powrót Króla

Wersja oryginalna przetłumaczona na J. Polski

Elo! Andúril; (Spójrz! Andúril;)

Lach en Annún (Płomień Zachodu.)

I chathol asgannen (Ostrze, które zostało złamane)

Ad echannen (Zostało przekłute!)

Wersja oryginalna przetłumaczona na J. Angielski

Elo! Andúril; (Behold! Andúril;)

Lach en Annún (Flame of the West.)

I chathol asgannen (The blade that was broken)

Ad echannen (Has been remade!)

Dodatkowo proszę pomóż nam zadbać o dziedzictwo J.R.R Tolkiena. Bądź na bieżąco i wesprzyj middleearthgeek.com przekazując darowiznę. Nie zapomnij również dołączyć do The Tolkien Society i pomóc nam szerzyć Tolkienologię na całym świecie.

*Przekazując darowiznę wyrażasz zgodę na udostępnienie twojego imienia i nazwiska w podziękowaniach dla darczyńców jeśli nie życzysz sobie tego i chcesz wykorzystać pseudonim proszę napisz do nas na contact@middleearthgeek.com > Privacy Policy

Poznań Sosnowiec Katowice Peter Jackson Tolkien Śródziemie Wiki Fandom

Zawartość strony jest chroniona prawem autorskim, które przysługuje autorowi:
Anna❤️Eldameldor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *