Orcrist

Orcrist

Orcrist to jeden z trzech mieczy znalezionych w Środę 1 czerwca 2941 roku Trzeciej Ery podczas wyprawy kompani Thorina w jaskini Trolli. To prastary miecz elfów zrobiony w Gondolinie specjalnie na wojnę z goblinami. Było to bardzo osławione ostrze. Orcrist nazywano również głównie przez goblinów ,,siekaczem”. Gobliny nienawidziły tego miecza a każdy, kto go nosił u swego boku niezależnie od intencji był ich wrogiem.

Co znajdziesz w tym wpisie?

Charakterystyka

Orcrist od razu przykuł uwagę Gandalfa i Thorina miał on piękną pochwę a jego rękojeść była zdobiona drogimi kamieniami. Na mieczu widniały runy, po których Elrond wywnioskował, że miecz ten zwie się Orcristem. W języku Gondolinu znaczy to ,,pogromca goblinów”. Miecz ten wykuto z Gondolińskiej stali, a gdy w pobliżu był wróg błyszczał swym własnym zimnym i jednocześnie jaskrawym światłem.

Powiernicy

Nie wiadomo kto wcześniej władał Orcristem jednak gdy znaleziono go w jaskini Trolli jego właścicielem został Thorin. Kolejno gdy Leśne Elfy pojmały kompanie odebrały Orcrista Thorinowi i jego kolejnym powiernikiem został Thranduil król leśnych elfów. Kolejno po tym jak podczas Bitwy Pięciu Armii zginął Thorin Thranduil zwrócił mu pośmiertnie miecz, z którym został pochowany.

Ofiary

Tolkien niewiele wspomina o ofiarach tego ostrza. W porównaniu do Glamdringa tutaj wiadomo jedynie, że od tego miecza zginęło wiele goblinów. Za czasów wojen pomiędzy elfami a goblinami jak i w czasie wyprawy kompani Thorina.

Dalsze losy

Istnieje pieśń, która mówi, że Orcrist pochowany wraz z ciałem Thorina u podnóży góry rozbłyskiwał jasnym światłem, za każdym razem gdy w pobliżu był wróg. Dzięki temu mieszkańcy królestwa krasnoludów nigdy nie dali się zaskoczyć wrogowi.

Kochani Middle-Earth Geecy to jeden z tych wpisów, które powstają na podstawie statystyk wyszukiwania. Oznacza to, że to jeden z najczęściej przez was wyszukiwany wpis. Tworząc serie #najczesciejprzezwaswyszukiwane kieruje się statystykami google analytics. Jeśli jednak macie konkretny temat, jaki byście chcieli przeczytać napiszcie do mnie na contact@middleearthgeek.com a z przyjemnością napisze dla was #wpisnazyczenie ze specjalnymi pozdrowieniami. Czekam na wasze wiadomości na e-mail lub Facebook jak kto woli.

Dodatkowo proszę pomóż nam zadbać o dziedzictwo J.R.R Tolkiena. Bądź na bieżąco i wesprzyj middleearthgeek.com przekazując darowiznę. Nie zapomnij również dołączyć do The Tolkien Society i pomóc nam szerzyć Tolkienologię na całym świecie.

*Przekazując darowiznę wyrażasz zgodę na udostępnienie twojego imienia i nazwiska w podziękowaniach dla darczyńców jeśli nie życzysz sobie tego i chcesz wykorzystać pseudonim proszę napisz do nas na contact@middleearthgeek.com > Privacy Policy

Poznań Sosnowiec Katowice Peter Jackson Tolkien Śródziemie Wiki Fandom

Zawartość strony jest chroniona prawem autorskim, które przysługuje autorowi:
Anna❤️Eldameldor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *