Hobbit Streszczenie Rozdział Dziewiętnasty

Hobbit Streszczenie Rozdział Dziewiętnasty

Hobbit Streszczenie Rozdział Dziewiętnasty – Droga powrotna była bardzo spokojna. Po niebezpiecznych przygodach pozostały zaledwie wspomnienia. W drodze do domu Bilbo wraz z Gandalfem zatrzymali się w Rivendell. Za sprawą gościny Elronda wszyscy odpoczęli i zaznali dobrej elfickiej kuchni oraz śmiechu i zabawy. Natomiast elfy z ogromnym zainteresowaniem wysłuchiwały opowieści Gandalfa o wszystkich wydarzeniach. Bilbo głównie milczał sam dobrze znał opowieści Gandalfa, bo przecież sam brał w nich udział. Czasem jedynie otwierał on zaspane oczy wysłuchując z zaciekawieniem opowieści Gandalfa o tym gdzie był gdy zostawił kompanie. Gandalf i Bilbo spędzili w domu Elronda tydzień, po czym zregenerowani ruszyli w dalszą drogę. Wracając Bilbo w drodze rozpoznawał okolice, którymi jeszcze rok temu maszerował z bandą krasnoludów na poszukiwanie przygody swego życia. Jak że odległe teraz wydawały mu się tamte czasy!

Co znajdziesz w tym wpisie?

.

Droga była spokojna a w Hobbicie z każdą przebytą milą zbliżając się ku Bag End. Coraz to bardziej odzywała się w nim natura Bagginsów przyćmiewając żyłkę Tuków. Gandalf towarzyszył Hobbitowi do samego końca, po czym rozstali się dopiero pod samymi drzwiami norki Hobbita. Po powrocie Bilba okazało się, że po takim czasie jego nieobecności uznano go za zmarłego. Akurat w dniu powrotu Bilba w jego domu odbywała się licytacja jego majątku. Większość dorobku Hobbita już wyprzedano, przez co większość skarbów z wyprawy niestety Bilbo musiał wydać na odkupienie swoich własnych rzeczy. Po tym jak uznano go za zmarłego nie lada wyzwaniem było wszystko wyjaśnić. Prawnie wiele lat zajęło Hobbitowi odkręcenie wszystkiego tak ponownie uznano go za żyjącego. Oprócz tego niestety okazało się, że nie tylko wiele ze swojego majątku stracił Bilbo, ale i stracił on szacunek sąsiadów.

.

Bilbo nie był już tak szanowanym Hobbitem a wręcz uważano go za ,,Pomylonego” gdy opowiadał on o swoich przygodach. Bilbo jednak nic sobie z tego nie robił i żył szczęśliwie na zawsze już odmieniony. Natomiast kilka lat później Hobbita odwiedził Gandalf wraz z Balinem. Ponadto Bilbo dowiedział się, że w krajach pod górą od śmierci smoka wszystko toczy się pomyślnie, Bard jest dobrym władcą i panuje pokój. Usiedli tak razem wszyscy w fotelach rozmawiając przy kominku i wspominając dawne czasy już nie jako towarzysze wspólnej wyprawy, ale jako wierni przyjaciele. 

Adaptacje:

Ta książka zalicza się do Uniwersum Tolkiena, czyli książek, których akcja rozgrywa się w Śródziemiu i posiada swoją adaptację, którą wyreżyserował Peter Jackson i podzielił na trzy części:

Niezwykła Podróż
Pustkowie Smauga
Bitwa Pięciu Armii

Przygody, o których opowiada siedemnasty rozdział, są przedstawione w filmie Hobbit Bitwa Pięciu Armii

Dodatkowo proszę pomóż nam zadbać o dziedzictwo J.R.R Tolkiena. Bądź na bieżąco i wesprzyj middleearthgeek.com przekazując darowiznę. Nie zapomnij również dołączyć do The Tolkien Society i pomóc nam szerzyć Tolkienologię na całym świecie.

*Przekazując darowiznę wyrażasz zgodę na udostępnienie twojego imienia i nazwiska w podziękowaniach dla darczyńców jeśli nie życzysz sobie tego i chcesz wykorzystać pseudonim proszę napisz do nas na contact@middleearthgeek.com > Privacy Policy

Poznań Sosnowiec Katowice Peter Jackson Tolkien Śródziemie Wiki Fandom

Zawartość strony jest chroniona prawem autorskim, które przysługuje autorowi:
Anna❤️Eldameldor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *