Soundtrack Władca Pierścieni Powrót Króla

Soundtrack Władca Pierścieni Powrót Króla

Soundtrack Władca Pierścieni Powrót Króla: Autorem soundtracku do filmu Władca Pierścieni Powrót Króla jest król muzyki filmowej we własnej osobie, czyli Howard Shore oczywiście. Howard Shore i tym razem nie poszedł na łatwiznę ponownie samodzielnie skomponował muzykę do filmu sam ją wyreżyserował i dodatkowo poprowadził. Ponadto warto wspomnieć, że wszystkich powstałych soundtracków tutaj usłyszymy najwięcej śpiewu.

Na płycie znajdziemy takie perełki jak Minas Tirith, jaką wykonał Ben del Maestro. Ponadto The Steward Of Gondor w wykonaniu Billy Boyd, który jednocześnie jest odtwórcą roli Peregrina Tuka. Mamy tutaj genialny przypadek niezwykle utalentowanego muzycznie aktora. Świat jest niesamowity! Dodatkowo Twilight And Shadow oraz The End Of All Things zaśpiewane przez Renée Fleming, Black Gate Opens, Grey Havens w wykonaniu Sir James Galway. Nadal mało? Nie ma problemu! Dzięki współpracy Sir James Galway, Viggo Mortensen i Renée Fleming możemy się cieszyć utworem The Return Of The King. a Annie Lennox zawdzięczamy przepiękne Into The West. Łącznie Soundtrack Powrót Króla składa się z 19 utworów rozłożonych na jednej płycie.

Soundtrack Władca Pierścieni Powrót Króla – Pełny spis utworów:

Przede wszystkim proszę miej na uwadze, że wpis ten to jeden z wielu wpisów serii Muzyka Śródziemia. Wraz z kolejnymi wpisami będziesz mógł dowiedzieć się więcej o danym utworze posłuchać go lub poznać tekst oraz jego tłumaczenie. Linki będą umieszczane tutaj a jeśli chcesz być na bieżąco polub nas na Facebook. Nie dotyczy to utworów czysto instrumentalnych (pozbawionych słów). Wszystkie utwory posiadające link zostaną oznaczone gwiazdeczką.

CD 1

 1. A Storm Is Coming
 2. Hope And Memory
 3. Minas Tirith
 4. The White Tree
 5. The Steward Of Gondor
 6. Minas Morgul
 7. The Ride Of The Rohirrim
 8. Twilight And Shadow
 9. Cirith Ungol
 10. Andúril II
 11. Shelbo’s Lair
 12. Ash And Smoke
 13. The Fields Of The Pelennor
 14. Hope Fails
 15. The Black Gate Opens
 16. End Of All Things
 17. The Return Of The King
 18. Grey Havens
 19. Into The West

Dodatkowe informacje

TytułLord Of The Rings The Return Of The King
Premiera2003
ProducentWarner Music Group
DystrybutorWarner Music Poland
WykonawcaVarious Artists

Czy warto kupić akurat to wydanie?

Czy warto hmmm pomyślmy. Za płytę zapłaciłam 29.99 zł. tak jak w poprzednich soundtrackach bez żadnej promocji, czyli właściwie cena jak zawsze. Choć cena już nie zaskakuje jak w przypadku poprzednich płyt, bo zdążyłam się do niej przyzwyczaić to i tak uznajmy to za pierwszy plus. Kolejno tradycyjnie jakość opakowania. Na tej płycie nie widnieje napis zagraniczna płyta-polska cena, a to dobry omen to tak jak magiczna przepowiednia typu ,,nie zepsuje ci się w ciągu pierwszego tygodnia.”. Jest to kolejny soundtrack, który po upływie lat nadal mi wiernie służy niczym Sam, Frodowi.

Jeśli chodzi o dodatki to w książęce, która jednocześnie jest okładką płyty znajdziemy rutynowo spis twórców, podziękowania i paplanine o prawach autorskich. Dodatkowo znajdziemy tam teksty utworów takich jak ,,Into the west” , ,,Andúril” , ,,The destruction of the ring” , ,,Aragorn’s Coronation” w dwóch wersjach oryginalnej (Quenya/Sindarin) i przetłumaczonej na angielski. Jaktego było mało mamy tutaj też kilka słów od Petera Jacksona i Howarda Shore.

.

Oprócz tego znajdziemy tutaj dodatkowe bonusy jeśli odtworzymy płytę na PC. Niestety jedna są to jedynie cztery linki do stron. Pierwszy i drugi link nie działa. Trzeci link lądował się tak długo, że zrezygnowałam z czekania. Natomiast czwarty link prowadzi jedynie do oficjalnej strony Warner Bros, na którą przecież może wejść każdy bez kupowania soundtracku. Podsumowując – Czy warto kupić akurat to wydanie? Mimo kilku wad TAK! Przezabawne, ponieważ na płycie nie widnieje klasyczny tekst ORGINAL MOTION PICTURE SOUNDTRACK. Zauważyłam to dopiero po jej zakupie mimo to jednak płytę bardzo polecam.

Dodatkowo proszę pomóż nam zadbać o dziedzictwo J.R.R Tolkiena. Bądź na bieżąco i wesprzyj middleearthgeek.com przekazując darowiznę. Nie zapomnij również dołączyć do The Tolkien Society i pomóc nam szerzyć Tolkienologię na całym świecie.

*Przekazując darowiznę wyrażasz zgodę na udostępnienie twojego imienia i nazwiska w podziękowaniach dla darczyńców jeśli nie życzysz sobie tego i chcesz wykorzystać pseudonim proszę napisz do nas na contact@middleearthgeek.com > Privacy Policy

Poznań Sosnowiec Katowice Peter Jackson Tolkien Śródziemie Wiki Fandom

Zawartość strony jest chroniona prawem autorskim, które przysługuje autorowi:
Anna❤️Eldameldor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *