Hobbit Streszczenie Rozdział Siedemnasty

Hobbit Streszczenie Rozdział Siedemnasty

Hobbit Streszczenie Rozdział Siedemnasty – Pomimo wcześniejszej odmowy Thorina Bard ponownie przybył pod Samotna Górę. Chciał on ponownie wynegocjować warunki ugody z Thorinem. Tym razem jednak miał on asa w rękawie, którym był arcyklejnot ofiarowany królowi leśnych elfów przez Bilba. Gdy Thorin Dębowa Tarcza zobaczył klejnot w rękach Barda, zamiast się ucieszyć, paradoksalnie rozwścieczył się on jeszcze bardziej. Thorin przekonany, że arcyklejnot tkwi w Samotnej Górze nie rozumiał jak arcyklejnot dostał się w ręce Barda. Bilbo niepewnie przyznał się do swojego podstępu. Rozwścieczony Thorin w furii i gniewie podniósł Hobbita w górę. Tymczasem jednak na szczęście dla Hobbita pojawił się Gandalf. Czarodziej uprzejmie poprosił Thorina ten nie robił Bilbowi żadnej krzywdy. Pomimo swej złości z szacunku do Gandalfa Thorin posłuchał czarodzieja i puścił Bilba całego i zdrowego.

Co znajdziesz w tym wpisie?

.

Bard wraz z królem elfów dał Thorinowi Dębowej Tarczy czas do następnego dnia. W tym czasie miał on przygotować czternastą części skarbów z Samotnej Góry. Warunek był taki, że jeśli to zrobi i odda część skarbów z góry elfom i ludziom otrzyma swój upragniony arcyklejnot. Plan był prosty a warunki jasne jednak następnego dnia wszystko potoczyło się zupełnie inaczej niż tego oczekiwano. Do celu dotarły wojska Daina, które miały pomóc Thorinowi. Jednak zarówno leśne elfy jak i ludzie odgrodziły wojskom Daina drogę i nie pozwoliły im przejść poza ich obóz. Chwile później niespodziewanie okazało się, że zbliżają się gobliny. Jak już wcześniej było to wyjaśnione gobliny są wspólnym wrogiem zarówno elfów, ludzi jak i krasnoludów. Wedle starego powiedzenia wróg mojego wroga jest moim przyjacielem zwołano naradę. Podczas narady wszystkie urazy i konflikty poszły w niepamięć. Elfy, ludzie i krasnoludy zjednoczyły siły przeciwko zbliżającej się armii goblinów.

.

Pomimo szlachetnego czynu Bilba doszło do wojny, której tak bardzo Bilbo chciał uniknąć. Wojna, którą wtedy stoczyły miedzy sobą elfy, ludzie, krasnoludy i gobliny na zawsze wpisała się na karty historii. Długo tak walczyły miedzy sobą oddziały elfów, ludzi, krasnoludów i goblinów. Pod koniec tej wielkiej wojny w sojuszu dołączyły się również Orły. Z biegiem lat na kartach historii bitwę tą nazwano Bitwą Pięciu Armii.

Adaptacje:

Ta książka zalicza się do Uniwersum Tolkiena, czyli książek, których akcja rozgrywa się w Śródziemiu i posiada swoją adaptację, którą wyreżyserował Peter Jackson i podzielił na trzy części:

Niezwykła Podróż
Pustkowie Smauga
Bitwa Pięciu Armii

Przygody, o których opowiada siedemnasty rozdział, są przedstawione w filmie Hobbit Bitwa Pięciu Armii

Dodatkowo proszę pomóż nam zadbać o dziedzictwo J.R.R Tolkiena. Bądź na bieżąco i wesprzyj middleearthgeek.com przekazując darowiznę. Nie zapomnij również dołączyć do The Tolkien Society i pomóc nam szerzyć Tolkienologię na całym świecie.

*Przekazując darowiznę wyrażasz zgodę na udostępnienie twojego imienia i nazwiska w podziękowaniach dla darczyńców jeśli nie życzysz sobie tego i chcesz wykorzystać pseudonim proszę napisz do nas na contact@middleearthgeek.com > Privacy Policy

Poznań Sosnowiec Katowice Peter Jackson Tolkien Śródziemie Wiki Fandom

Zawartość strony jest chroniona prawem autorskim, które przysługuje autorowi:
Anna❤️Eldameldor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *