Hobbit Streszczenie Rozdział Szesnasty

Hobbit Streszczenie Rozdział Szesnasty

Hobbit Streszczenie Rozdział Szesnasty – Dni nieubłaganie płynęły, a krasnoludy cały czas na marne szukały arcyklejnotu. Dodatkowo międzyczasie kruk przybył do Thorina z informacją zwrotną. Ptak przekazał Thorinowi, że oddziały Daina wspomogą kompanie Thorina Dębowej Tarczy. Armia Daina właśnie ruszyła w drogę na pomoc Thorinowi. Natomiast Bilbo niestety nie miał już najmniejszych złudzeń. Hobbit szybko zrozumiał, że wojna zbliża się wielkimi krokami. Jednak jak wielokrotnie wcześniej tak i teraz intuicja Hobbita ponownie go nie zawiodła. Hobbit pełen złych przeczuć potajemnie obmyślił plan, na uniknięcie wojny drobnym podstępem. Gdy tylko się ściemniło Bilbo zaproponował Bomburowi, który właśnie pełnił wartę, że go zastąpi tłumacząc, że i tak jakoś nie może tej nocy spać. Ucieszony Bombur nie zadawał żadnych pytań. Od razu jak tylko Bombur się oddalił, Bilbo natychmiast włożył pierścień i niewidzialny wymknął się z Samotnej Góry, po czym ruszył w stronę obozu króla leśnych elfów.

Co znajdziesz w tym wpisie?

.

Bilbo gdy tylko dotarł niezauważony na miejsce zdjął pierścień i stanowczo zażądał on rozmowy z Bardem. Na życzenie Hobbita zaprowadzono go do namiotu, w którym był Bard wraz z królem leśnych elfów. Bilbo stanąwszy przed nimi wyjął z kieszeni arcyklejnot, który wcześniej znalazł w Samotnej Górze. Hobbit ofiarował arcyklejnot królowi leśnych elfów i Bardowi. Zszokowani i zaskoczeni przez chwile wpatrywali się w piękno klejnotu nie rozumiejąc, dlaczego Hobbit postanowił, zdradzić przyjaciół. Bilbo szybko wyjaśnił, że to nie zdrada a jedynie desperacka próba uniknięcia zbliżającej się wojny. Hobbit zauważając coraz to większą obsesje Thorina na punkcie arcyklejnotu łatwo wywnioskował, że ten dla niego zrobi wszystko. Bilbo postanowił tę obsesję Thorina wykorzystać w celu uniknięcia wojny. Taki właśnie był plan Bilba. Miał on ofiarować arcyklejnot królowi leśnych elfów i Bardowi ci użyli go w negocjacjach jako kartę przetargową.

.

Obie strony w ten sposób miały dostać to czego chcą nie wywołując przy tym wojny a jedynie dochodząc do porozumienia. Zachowanie Bilba wzbudziło u króla ogromny podziw. Z jak najlepszą intencją król w wyrazie szacunku do Hobbita zaoferował Bilbowi schronienie. Jednak Bilbo uprzejmie odmówił i wrócił niepostrzeżenie do niczego nieświadomych krasnoludów, którzy nawet nie zauważyli jego nieobecności. 

Adaptacje:

Ta książka zalicza się do Uniwersum Tolkiena, czyli książek, których akcja rozgrywa się w Śródziemiu i posiada swoją adaptację, którą wyreżyserował Peter Jackson i podzielił na trzy części:

Niezwykła Podróż
Pustkowie Smauga
Bitwa Pięciu Armii

Przygody, o których opowiada szesnasty rozdział, są przedstawione w filmie Hobbit Bitwa Pięciu Armii

Dodatkowo proszę pomóż nam zadbać o dziedzictwo J.R.R Tolkiena. Bądź na bieżąco i wesprzyj middleearthgeek.com przekazując darowiznę. Nie zapomnij również dołączyć do The Tolkien Society i pomóc nam szerzyć Tolkienologię na całym świecie.

*Przekazując darowiznę wyrażasz zgodę na udostępnienie twojego imienia i nazwiska w podziękowaniach dla darczyńców jeśli nie życzysz sobie tego i chcesz wykorzystać pseudonim proszę napisz do nas na contact@middleearthgeek.com > Privacy Policy

Poznań Sosnowiec Katowice Peter Jackson Tolkien Śródziemie Wiki Fandom

Zawartość strony jest chroniona prawem autorskim, które przysługuje autorowi:
Anna❤️Eldameldor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *